Чому у мене немає гігабіту?

      Інтернет-провайдер «Наш Простір» забезпечує канал зі швидкістю, що відповідає вашому тарифному плану. Давайте перевіримо, чи може ваше обладнання підтримувати таку швидкість!

Фактори, які перешкоджають фактично побачити 1 Гбіт/с у результатах тесту швидкості, ховаються в технічних характеристиках обладнання.  Для початку – переконайтеся що ваш маршрутизатор має потрібну пропускну здатність на WAN та LAN портах. Також врахуйте, що швидкість по Wi-Fi завжди буде значно нижча.  При замірах швидкості на ПК – зафіксуйте, чи результати перевищують позначку в 100 Мбіт/с. Якщо це максимальна швидкість, причини може бути дві: мережева карта ПК та кабель, які мають пропускну здатність лише 100 Мбіт/с. Щоб уникнути сумнівів щодо кабелю, використовуйте провід, який надається в комплекті з гігабітним роутером.

Для перевірки мережевої карти на Windows 10 скористуйтесь наступною інструкцією:

 1. Відкриваємо диспетчер пристроїв.

  _

   

 2. Знаходимо в переліку Мережеві адаптери, натискаємо.

  _

  В назві мережевого адаптера одразу може бути вказано «GBE», що означає Gigabit Ethernet.

 3. Клацаємо на вказаний адаптер двічі – відкриється вікно властивостей.

  _

  Зверху обираємо розділ «Додатково».

 4. На цій вкладці потрібно знайти в переліку «Speed & Duplex» (Швидкість і Дуплекс) та у вікні «Значення» перевірити наявні.
  Якщо в переліку є значення «1.0 Gbps»
  — ваша мережева карта підтримує таку швидкість. Ви можете встановити це значення вручну або залишити визначення автоматично.

  _

      І наостанок, хочемо зауважити, що доступна швидкість залежить від властивостей вашого жорсткого диску, який може може не витримувати подібних навантажень. Це просто перевірити, відкривши диспетчер завдань під час замірів швидкості:

 • Для замірів швидкості використовуємо сайт speedtest.net та сервер Campus Networks, Rivne;
 • Одночасно відкриваємо диспетчер завдань через рядок пошуку Windows або за допомогою гарячих клавіш «Ctrl» + «Shift» + «Esc»;
 • Запускаємо тест швидкості та слідкуємо за навантаженням ПК.

При показниках завантаженості як на скриншоті можна зрозуміти, що дана швидкість є максимальною для цього ПК.

Сподіваємося, ця інформація була корисною :) А якщо у вас залишилися запитання – телефонуйте у техпідтримку, завжди радо допоможемо!